به همت واحد توسعه تحقیقات بالینی کوثر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با همکاری مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، کمیته تحقیقات دانشجویی، گروه طب اورژانس، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی سمپوزیوم یک روزه مدیریت بحران، در مسمومیت‌های اورژانس در روز دوشنبه 15 آبان ماه سال جاری ساعت 9 الی 12/30 در سالن دانش مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد.

 

 

 

سمپوزیوم مدیریت بحران، در مسمومیت‌های اورژانس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، سمپوزیوم یک روزه‌ مدیریت بحران در مسمومیت‌های اورژانس روز دوشنبه مورخ 15 آبان ماه سال 1402 در محل سالن دانش مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر با حضور اساتید، محققان، کارکنان و دانشجویان به مدت 4 ساعت برگزار شد.

در این سمپوزیوم که به میزبانی واحد توسعه تحقیقات بالینی کوثر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و همکاری مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، کمیته تحقیقات دانشجویی، گروه طب اورژانس،  مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی و معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه برگزار گردید، پیرامون مدیریت بحران‌های روانی و رفتاری مسمومین و همراهان مراجعه کننده به واحد اورژانس و مدیریت بالینی انواع مسمومیت‌ها بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این سمپوزیوم، دکتر محمدرضا مونسان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و متخصص طب اورژانس، ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان و بیان اهمیت برگزاری این سمپوزیوم،گزارشی از آمارها و وضعیت مسمومیت‌ها در شهر سمنان و کشور ارائه داد و گفت: آمارهای موجود حاکی از ضرورت و فوریت برنامه‌ریزی برای بهبود وضع موجود است؛ در این زمینه، آموزش اقدامات اورژانسی در برخورد با موارد مسمومیت ها الزامی است.

دکتر بهروز کارگری پژوهشگر و روانشناس بالینی محور سخنان خود را مدیریت روانی موارد مسمومیت قرار داد. وی اظهار داشت: استفاده از شیوه های متعددی از قبیل همدلی، دعوت به آرامش، آماده سازی فضای آرام و درک به موقع همراهان در موارد مسمومیت به مدیریت کلی این بحران کمک می نماید.

در ادامه دکتر مهدی یاراحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و متخصص طب اورژانس با ارائه یک گزارش موردی از مسمویت با سایکلین‌ها، به نحوه تشخیص، موارد تشخیص افتراقی، تست های بالینی مورد نیاز، مدیریت درمان و فالوی بیمار اشاره نمود.

دیگر سخنران این برنامه، دکتر مونسان نیز در خصوص عوامل بیوتروریسم، شناسایی آن ها و مدیریت درمان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

سخنران پایانی این برنامه، دکتر میثم یکه سادات عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و فوق تخصص سم شناسی بالینی و مسمومیت ها بود که به اقدامات حیاتی و نحوه برخورد با موارد مسمومیت با قرص برنج اشاره نمود.

  • کد خبر : 47535